Vijesti iz školske knjižnice

Sudjelovali smo u online natjecanju „Europski kviz o novcu“

Upravljanje osobnim financijama jedna je od zahtjevnijih i neophodnih životnih vještina svakog od nas. Kako bismo i naše učenike potaknuli na stjecanje znanja o nekim najvažnijim pojmovima vezanih uz financije, prijavili smo se ovog mjeseca na online natjecanje u organizaciji Hrvatske udruge banaka povodom Europskog tjedna novca (25.-29. ožujka) u kojem  mogu sudjelovati učenici sedmih i osmih razreda osnovne škole te učenici prvih razreda srednje škole.

Na ovogodišnjem natjecanju, koje se u Hrvatskoj održava po drugi put, sudjelovalo je čak 1100 učenika iz čitave Hrvatske okupljenih unutar 170 timova iz 130 škola.  Iz naše škole natjecalo se četvero sedmaša: Dilan Bašić, Marko Krištofić, Mihael Mitanovski i Matias Celić, dok je Mihael Slivar bio spriječen. Točno u 13:00 sati ove srijede, 20. ožujka, putem youtube kanala i Kahoot platforme uključili smo se u kviz. Pitanja su obuhvaćala područja štednje, ulaganja, inflacija, kamatne stope i digitalne sigurnosti. Naši su se učenici izvrsno snašli i na većinu odgovora točno odgovorili, ali osim točnosti presudna je i brzina koja uvelike ovisi o internetskoj vezi. Sljedeći tjedan biti će objavljeni rezultati. Čestitamo natjecateljima na ukazanom interesu te im želimo puno sreće i sljedeće godine!

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2019.