Vijesti iz školske knjižnice

Obilježili smo Dan škole, u školi i online.

Situacija s korona virusom ove nam je godine priredila različite oblike nastave, od one „normalne“ u školi  do online  i mješovite pa sve do posljednje u kojoj je gotovo polovica učenika u školi, a druga polovica kod kuće, a čiji oblik još nema službeni naziv :-).

U skladu sa svim navedenim oblicima i mjerama, u petak 12. lipnja obilježili smo  Dan škole, u školi i online.  Kako bismo najmlađe upoznali sa životom i stvaralaštvom Vladimira Nazora, učenicima je u školskoj knjižnici knjižničarka održala predavanje nakon kojeg je uslijedilo kratko natjecanje pomoću digitalnog alata learningapps u formi Tko želi biti milijunaš? Natjecanju je prethodio zadatak tijekom kojeg su u što kraćem roku učenici trebali poredati zadane riječi abecednim redom. Nakon najbržeg prsta slijedila su pitanja na koja su učenici veoma uspješno odgovarali, a  „milijunaši“ su postali sljedeći učenici: Dea Matas, učenica 1. r., drugaši Ivano Valković, Rianna Mikolj i Andrej Šumberac, trećaši Noah Bilić, Katija Stojšić i Adeli Slivar te Maja Paola Matas, učenica 4. r. Svi su dobili prigodne nagrade u obliku pohvalnice i slatkog zalogajčića.

Za učenike od 5. do 8. razreda školska knjižničarka pripremila je digitalne interaktivne materijale koje su učenici tog dana proučavali nakon čega je u digitalnom alatu myquiz.org održan kviz u kojem su sudjelovali svi učenici predmetne nastave. Najupješnija je bila Karmela Švić, učenica 6. razreda, drugo mjesto zauzela je sedmašica Tara Runko, dok se na trećem mjestu našla Dea Močinić, učenica 5. a razreda. Bravo!!

Učenici 6. razreda izradili su i zanimljive likovne radove o Vladimiru Nazoru i njegovom stvaralaštvu. Možete ih pogledati ovdje.

Čestitke svim učenicima na aktivnom i uspješnom uključivanju u obilježavanje Dana škole! Najiskrenije  želimo da vam posljednji tjedni ove zahtjevne nastavne godine završe mirno, uspješno i sa spoznajom da smo veoma ponosni na sve vas.

Ove ste godine, dragi učenici, pokazali da se možete uspješno nositi sa svim izazovima!

objavio: Administrator   datum: 15. 6. 2020.