Vijesti iz školske knjižnice

"ČITANJE JE ZAKON"

Ove godine naša se škola uključila u Natjecanje u čitanju naglas inicijatori kojega su na nacionalnoj razini Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Hrvatsko knjižničarsko društvo. Ova nacionalna akcija organizira se s ciljem poticanja čitanja i popularizacije knjige  te razvijanja ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena.

U Labinu je u Gradskoj knjižnici 26. listopada održano gradsko Natjecanje u čitanju naglas na kojem je u pratnji mentorice Marine Rade sudjelovalo pet učenica naše škole. U mlađoj kategoriji (za učenike od 3 do 5.razreda) natjecala se Erika Jakupović, učenica 5.razreda, dok su u starijoj kategoriji (za učenike od 6. do 8.razreda) sudjelovale šestašice Hana Depikolozvane, Dora Močinić i Ana Švić te Erika Jakupović iz 8. razreda. Svaki natjecatelj je u dvije minute trebao predstaviti prozno djelo na što inovativniji i kreativniji način, a potom u tri minute izražajno pročitati ulomak iz istog djela.

Naše su učenice bile izvrsne te smo uživali u njihovom čitanju. Svojom tečnošću govora, izražajnošću i posebnom toplinom glasa  Ana Švić oduševila  je prosudbenu komisiju osvojivši prvo mjesto u starijoj kategoriji.
Županijsko Natjecanje u čitanju naglas održano je 30.listopada u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Puli. Ana je pročitavši ulomak iz Malog princa svojim melodioznim glasom i sposobnošću prenošenja  snage emocija koje djelo u sebi sadrži ponovo oduševila komisiju koja joj je dodijelila visoko drugo mjesto.

Čestitke Ana!

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2015.