Vijesti iz školske knjižnice

"Ljubav je svuda oko nas"

Da je ljubav svuda oko nas i u nama uvjerili su nas učenici matične i područnih škola povodom Dana zaljubljenih koji smo u školi obilježili u petak 12. veljače. Naša je dramska grupa  prigodnom predstavom "Ljubav? Obična glupost" oduševila publiku. Slijedio je kviz kojim su dva tima odmjerila svoje snage u poznavanju poznatih ljubavnih pjesama,  parova i mudrih izreka, a pitanja su popraćena i PowerPoint prezentacijom projiciranoj na školskoj pozornici. Pravo uzbuđenje zavladalo je proglašenjem pobjednika natječaja "Ča/što je ljubav?" koji je u veljači raspisala školska knjižnica. Proglašena su tri najbolja rada u kategoriji mlađih i tri najbolja u kategoriji starijih razreda. Učenici su otvorili svoja srca i napisali prekrasne stihove koje možete pročitati u rubrici opširnije.

Nagrađeni su i vrijednim nagradama. Učenici čiji su radovi zauzeli prvo mjesto dobili su besplatnu kino ulaznicu u Kinu Labin, a oni čiji su se radovi našli na drugom mjestu osvojili su picu u pizzeriji Placa u Nedešćini. Nagrađenim i pohvaljenim učenicima uručene su i prigodne pohvalnice.

Čestitamo i učenicama Ani Švić i Klememtini Miletić koje su bile odlične u ulogama voditeljica programa.

1.mjesto

Zaljubljeni psić

Moj dragi psić Medo voli mačke. Najviše ga zanimaju one sitne jer one velike su opasne.

Jednog je jutra ugledao malu macu koja je bila nova u kvartu. Medo se zaljubio na prvi pogled. Privuklo ga je gusto bijelo krzno. Nije znao kako joj prići jer se sramio. Stidljivo joj je prišao i upitao kako se zove. Tiho mu je odgovorila da se zove Tina. Dugo su se sramežljivo gledali a onda pobjegli bez razloga. Trećeg dana  su se dogovorili  za spoj. Medo se očešljao o zelenu živicu, a Tina se lizala šapom. Bili su jako uzbuđeni. Tiho su šaputali a zatim i zaplesali. Pao je prvi poljubac. Dogovorili su vjenčanje za tri dana. Bile su to velike pripreme. Tinine prijateljice su od tratinčica isplele čipkanu vjenčanicu. Medo je umjesto kravate oko vrata objesio svoju najdražu kost. Vjenčanje je bilo u tri sata u parku. Medo je nestrpljivo čekao Tinu. Stigla je u prekrasnoj vjenčanici od tratinčica. Mačak Bruno je bio svećenik, a pas Grom i mačka Lili kumovi. Priredili su veliku gozbu. Nakon vjenčanja svi su bili sretni i opijeni.

Medo i Tina su proveli medeni mjesec u najljepšoj ulici u gradu. Očekivali su mladunče ali ništa od toga. Tko zna, možda se jednoga dana dogodi čudo - Medo i Tina dobili sina!

Marko Krištofić, 4.raz.

PŠ Tupljak

2. mjesto

Srce mi jače kuca

kad se moja obitelj smije.

Kada smo svi zajedno

kao da nam sunce srca grije

Nika Zidarić, 2.raz.

Pš Sv. Katarina

3. mjesto

Ljubav nema granica

Volim mamu, tatu, brata.

U našoj kući nikad nema rata.

Svakom su širom otvorena vrata.

U našoj ženskoj školi

Svaka svaku voli.

Još da nam je dečko jedan,

Zabavan bi bio svaki tjedan.

Ovo je ljubavni kraj,

Naša škola ipak je pravi raj.

Leona Koren, 4.raz.

Pš Pićan

3.mjesto

Ljubavna tajna

Tea voli Tina.

Lana voli Martina.

Ivona voli Borisa.

Tina voli Morisa.

Lea voli Lorisa.

A ja!?

_________________- je razlog mojoj sreći.

Ivana Smoković, 4.raz.

va oki nosiš sjoj,

na ustah smih.

Besede su ti teple,

a telo ti od sriće treperi.

niš ti teško ni.

Vajka diliš,

vajka daješ

i za plaću niš ne očekuješ.

ne robe ti ni vile,

ni bogatstvo.

Ni šoldi ti ne robe.

Aš kad ljubavi imaš,

srce ti je velo

i tvoj je celi svit.

Ena Piglić, 7.raz

2. mjesto

Ljubav je svuda oko nas

Udajni, pomiriši

i poslušaj svoga srca glas.

Vidjet ćeš i osjetiti

da je ljubav svuda oko nas.

Dora Močinić, 6.raz.

3.mjesto

Nike pute je lipa.

Nike pute je slatka.

Ma nike pute zna i bolit.

i dušu ti rastužit.

A ne moreš je kupit,

ne moreš je prodat.

Ma je nosiš va srci

i moreš je sakemu dat.

Mihael  Piglić, 5.razred

objavio: Administrator   datum: 15. 2. 2016.