Vijesti iz školske knjižnice

Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

U ponedjeljak 22 .veljače u OŠ Ivana Batelića u Raši održano je Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti  „Čitanjem do zvijezda“. Ove godine po prvi je put na natjecanju čiji je glavni organizator  Hrvatska mreža školskih knjižničara i koje se organizira sedmu godinu zaredom  sudjelovala i naša škola.

Natjecanje je sastavljeno od dva dijela: pismenog rješavanja kviza te izrade i prezentacije plakata. Tri učenice iz svake škole činile su ekipu u pismenom dijelu natjecanja. Našu ekipu, u pratnji mentorice Marine Rade, činile su Hana Depikolozvane, Dora Močinić i Kristina Brenko, a imale su zadatak pročitati tri knjige: „Poljubit ću je uskoro, možda“ autora Šime Storića, „Suvišan u svemiru“ Milivoja Matošeca te „Svašta u mojoj glavi“ Mire Gavrana.  Naše vrijedne i načitane šestašice tako su, uz natjecateljski dio, provele dan u pravom druženju s knjigom.  Sanela Isanović, gošća iz SŠ Mate Blažine iz Labina predstavila je učenicama i njihovim mentorima natjecanje u srednjoj školi te je svojim veoma zanimljivim izlaganjem proisteklog iz osobnog iskustva ukazala na važnost čitanja. Nakon toga su prošetale  do obližnje Rudarske memorijalne zbirke u kojoj im je gospodin Mladen Bajramović, predsjednik Istarskih ugljenokopa, predstavio izloške.

Čestitke curama i želimo im još mnogo čitanja na putu do zvijezda!

objavio: Administrator   datum: 24. 2. 2016.