Vijesti iz školske knjižnice

Sretan rođendan, Andersene!

U petak 1. travnja učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda matične škole zajedno sa školskom knjižničarkom  u idiličnoj atmosferi školskog parka obasjani proljetnim suncem i uz lagan povjetarac čitajući su obilježili Međunarodni dan dječje knjige. To je dan koji se obilježava  drugog travnja svake godine, a njime se želi ukazati na važnost dječje književnosti i ljubavi prema čitanju. Ovaj je datum izabran na sam rođendan Hansa Christiana Andersena, najpoznatijeg pisca bajki.

Andersenov rođendan proslavili smo čitanjem ulomaka iz nekih od njegovih najpoznatijih bajki. Čitanje smo pretvorili  u pravo  malo natjecanje. Učenici su pročitali zadani ulomak, a Povjerenstvo koje su činili  Nikolina Benković i Mihael Mitanovski iz četvrtog razreda, Maxim Vretenar iz trećeg te Rianna Bajerić i Antonio Matas iz drugog razreda ocijenili su svakog čitatelja ocjenom od jedan do pet.  Treće mjesto osvojili su Ana Buršić i Tara Runko, drugo mjesto pripalo je Luciji Burul i  Borni Mitanovskom, a prvo mjesto zauzela su dva dječaka – Mihael Slivar iz četvrtog i Andrej Juričić iz drugog razreda.

Čestitke svim čitateljima i ocjenjivačima! Čitajte  jer:

„Knjiga nije predmet. Ona je čarolija. Dobre knjige moraju putovati iz ruke u ruku. Na tom putu uvijek se nešto zanimljivo dogodi s ljudima i knjigama. Prepoznavanje, ljubav ili mržnja, razumijevanje, otkrivanje novoga i nepoznatoga, a katkad i staroga i poznatoga.“

Melita Rundek

objavio: Administrator   datum: 4. 4. 2016.

« Ožujak 2024 »