Vijesti iz školske knjižnice

"Čitali smo sto na sat"

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige  koji se svake godine obilježava u razdoblju od 15. listopada do 15. studenog  školska knjižnica  uključila se u različite aktivnosti (Nacionalni kviz za poticanje čitanja, Natjecanje u čitanju naglas, Čitanjem do zvijezda, odlazak na književne susrete u GK Labin i GK Pazin, književni susreti i predstave u školi), a ove godine osnovala je i čitateljski klub učenika mlađih razreda koji se petkom okuplja  u knjižnici.

O aktivnostima čitateljskog kluba u Mjesecu hrvatske knjige i zanimljivim susretima u školskoj knjižnici pročitajte pod opširnije.

U Mjesecu knjige članovi čitateljskog kluba zajedno su s knjižničarkom i učiteljicom produženog boravka čitali priče i prepričavali. Zabavljali smo se izrađujući straničnike koje  smo izložili na plakatu školskog panoa posvećenog Mjesecu knjige. Proučavali  smo i život dinosaura kojim su naši mališani, naročito dječaci, oduševljeni.  Čitajući o dinosaurima pripremili su prezentaciju, a napravili smo i mali pokus kojem smo dali ime ledeno doba. Za kraj smo u knjižnici pogledali animirani film  Dobri dinosaur koji je posljednjih mjeseci diljem svijeta oduševio djecu, ali i odrasle.

U Mjesecu knjige knjižnicu su svojim posjetom  razveselili  mališani iz obližnjeg vrtića u pratnji svojih teta. Nakon uvodnog upoznavanja s radom knjižnice, Ana Švić i knjižničarka pročitale su Tičićima i Štrumpfovima Miša B. Prosenjaka, a Ema Jakupović, Keti i Ivana Smoković pročitale su im priču o Tri strašna zmaja I. Guljašević nakon koje smo zajedno pogledali  istoimeni crtani film.

objavio: Administrator   datum: 21. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »