Vijesti iz školske knjižnice

Prvo mjesto na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“

Dora Močinić, Hana Depikolozvane i Ana Švić, učenice sedmog  razreda, u pratnji mentorice Marine Rade,  izborile su proteklog petka 24. veljače plasman za odlazak na državnu razinu natjecanja Čitanjem do zvijezda.

Talijanska osnovna škola „Galileo Galilei“ Umag bila je domaćin ovogodišnjeg natjecanja  u znanju i kreativnosti  Čitanjem do zvijezda, natjecanja čiji je glavni organizator Hrvatska mreža školskih knjižničara. Učenici osnovnih škola  Istarske županije nadmetali su  se u rješavanju zadataka iz  triju popularnih romana za djecu i mladež: Gumi-gumija Zorana Pongrašića, Zaboravljenog sina Mire Gavrana i Bijelog klauna Damira Miloša.  Zadaci su uključivali poznavanje  radnje i problematike  svih triju romana, upućenost u  složene  odnose među likovima  i njihovu karakterizaciju, biografije  autora i sl.  Nakon rješavanja ispita, zbrajaju se osvojeni bodovi  svih triju učenica. Dora, Hana i Ana činile su ekipu koja je s najvećim brojem bodova izborila odlazak  na državno natjecanje koje će se početkom svibnja održati u Čakovcu.

Čestitke našim vrijednim  natjecateljicama na uloženom trudu i uspjehu te im želimo još mnogo uspjeha na „putu do zvijezda“!

objavio: Administrator   datum: 28. 2. 2017.

« Ožujak 2024 »