Vijesti iz školske knjižnice

"Idealno (ne) postoji!?"

Kako je velik broj naših učenika na dan zaljubljenih bio zauzet osvajanjem brončanog odličja na Županijskom natjecanju u odbojci, a dan nakon Valentinova literarci i glumci dobivanjem  pohvala na županijskoj smotri LiDraNo, odlučili smo njegovo obilježavanje odgoditi za  petak, 16. veljače. Kao i svake godine, okupili smo se ispred školske pozornice,a naši su nas učenici ponovno oduševili sjajnim literarnim i video uratcima. Već treću godinu zaredom školska knjižnica objavljuje literarni natječaj povodom Valentinova pod naslovom Ča/što je ljubav?, a veoma smo sretni što svake godine pristiže sve veći broj radova, kako iz kategorije mlađih, tako i iz kategorije starijih razreda.

Na samom početku programa učenici 2. razreda, koje je pripremila njihova učiteljica Vesna Atanasković, otkrili su nam kako izgleda ljubav njihovih roditelja, tj. kako znaju da se mama i tata vole. Bilo nam je  veoma drago čuti da mnogo tata pomaže mamama u kuhinji i pospremanju kuće, a često ih izvode i u kino…

Uslijedilo je čitanje ljubavne poezije na dijalektu i standardu, a publika je mlade pjenike nagrađivala glasnim aplauzima. U kategoriji mlađih razreda pohvaljeni su radovi Anabel Stojšić (Što je ljubav?) i Zite Lukšić (Dvije pahuljice), učenica 3. razreda te Ivana Valkovića (Srce moje), četvrtaša. Na trećem su se mjestu našla čak tri pjesme pod naslovom Što je ljubav?- Davida Lukšića (3.razred), Heidi Lukšić (1.razred) i Tine Zidarić (1.razred). Drugo mjesto osvojio je četvrtaš Damjan Ivančić s pjesmom Ljubav, dok je pobjedu u kategoriji mlađih razreda odnio Kevin Dermit, učenik 3. razreda s pjesmom Što je ljubav?

I u kategoriji starijih razreda ugodno nas je iznenadilo što su većinu ljubavnih stihova napisali dječaci i potvrdili da oni i te kako znaju što je romantika. Pohvaljene su pjesme Dilana Bašića (Što je ljubav?, 6. razred), Marina Smokovića (Ljubav, 5. razred) i Matiasa Celića (Netko kaže, 6. razred). Trećim mjesto osvojili su učenici petog razreda: Borna Mitanovski s pjesmom Što je ljubav? Leonard Brenko sa zanimljivom pjesmom Valentinovo u mojen selu. Drugo mjesto osvojio je Matias Celić sa šaljivom ljubavnom pjesmom Nitko me neće, dok je Dorina misaona ljubavna pjesma pod naslovom  Ljubav odnijela prvo mjesto ovogodišnjeg literarnog natječaja.

Učenici s osvojenim 2. mjestom dobili su šišanje u frizerskom salonu Robi u Potpićnu i pizzu u Restoranu Ferali u Labinu. Učenicima koji su osvojili 1. mjesto uručena je kino ulaznica za film po izboru u labinskom Kinu. Ovom prilikom upućujemo veliko hvala svima koji su velikodušno nagradili naše mlade pjesnike!

Nakon čitanja predivnih stihova, gledali  smo dokumentarni film pod naslovom Idealno (ne) postoji!? koji je nastao pod redateljskom palicom učenika osmih razreda (Ana Švić, Hana Depikolozvane, Nikol Vozila, Dora Močinić, Erik Bratičić, Thomas Katičić, Jakov Juran i Karlo Benazić). Proteklih tjedana raspršili su se po školskim učionicama i postavljali mnoga pitanja učenicima i učiteljima te snimili deset minuta pravog dokumentarnog filma o ljubavi koji ćete uskoro moći pogledati na stranici naše škole.

objavio: Administrator   datum: 19. 2. 2018.