Vijesti iz školske knjižnice

POSJETILI SMO INTERLIBER

U srijedu 11. studenog učenici 6.a, 7. i 8. razreda u pratnji predmetnih učiteljica i knjižničarke terensku nastavu iz matematike, fizike, likovne kulture, hrvatskog i talijanskog jezika realizirali su posjetom Interliberu koji je i ove godine kao jedan od najvećih međunarodnih sajmova knjiga i učila u regiji ponudio našim učenicima pregršt zanimljivosti. Knjigoljupci su imali priliku kupiti knjigu po veoma povoljnim cijenama, sudjelovati u različitim radionicama za djecu i prisustvovati promociji novih izdanja,  dok su ljubitelji informacijske tehnologije mogli uživati u posjetu infoGameru, najvećem sajmu videoigara u ovom dijelu Europe.

Ono što nikako nismo htjeli propustiti je i jedinstvena izložba koju Zagrebački Velesajam ove godine nudi, a to je izložba "Leonardo da Vinci, genij i njegovi izumi". Naši su učenici imali priliku vidjeti više od osamdeset izumljenih strojeva  koje su majstori iz Firence proizveli u realnoj veličini uporabom materijala koje je Leonardo da Vinci imao na raspolaganju. Izlošci obuhvaćaju vizionarske izume kao što su helikopter, podmornica, oklopno vozilo, katapult, zmaj za letenje i mnoge druge. Naše je učenike oduševilo to što su na izložbi imali priliku i sami upravljati nekima od tih strojeva.

Nakon veoma edukativne i interaktivne izložbe, posjetili smo i centar grada Zagreba, točnije Muzej iluzija. Riječ je o Muzeju koji nudi najveću zbirku holograma. Učenici, a i njihove učiteljice, s velikom su radoznalošću promatrali i otkrivali što se krije iza različitih instalacija. Iskusili smo kakav je osjećaj kada ti se glava nalazi na pladnju, kada ti ogledalo laže ili kada naoko obične slike odjednom postanu trodimenzionalne te se istovremeno mijenjaju, pojavljuju i nestaju pred očima.

Osim holograma, Muzej je pripremio i niz igara koje potiču kognitivne sposobnosti i razgibavaju naše sive stanice; poput mozgalica, nemogućih čvorova, trikova, matematičkih igara...

Obogaćeni novim iskustvima i oduševljeni viđenim vratili smo se našim kućama..

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2015.