Općinsko/gradska smotra i natjecanje - LiDraNo 2020. za učenike osnovnih škola Labinštine

U ponedjeljak 10. veljače naša je škola bila domaćin ovogodišnjeg natjecanja i smotre LiDraNo 2020. Zadovoljstvo nam je što smo imali čast u školi ugostiti čak osamdeset natjecatelja što potvrđuje činjenicu da učenici njeguju umjetnost izražavanja, kako literarnog i dramskog, tako i novinarskog.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa gledali smo ukupno šesnaest nastupa, od toga osam monologa i osam kazivanja poezije, dok je u kategoriji skupnih scenskih izvedbi odigrano sedam dramskih igri i jedan recital.

Više o radovima, natjecateljima i mentorima ovogodišnje općinsko/gradske smotre LiDraNo 2020. možete doznati pod opširnije.

U program dobrodošlice uveli su nas naši mladi svirači. Jan Floričić svirao je harmoniku, Maja Paola  nježnu melodiju na gitari, Rianna Mikolj odsvirala je „Odu radosti“ na violini, a Simona Paliska otpjevala pjesmu Franke Batelić „Ljubav, ništa više“. Nakon toplog i motivirajućeg  pozdrava naše ravnateljice Nade Peršić, uslijedio je natjecateljski dio.

Svoje umijeće scenskog nastupa najprije su  pokazali učenici u kategorijama skupnih scenskih nastupa, a potom su na red stigle i pojedinačne scenske izvedbe.  O najboljima je odlučivalo Povjerenstvo u sastavu: Gordana Fable - OŠ Vladimira Nazora Potpićan, Dijana Franković - OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić, Đurđica Martinčić - OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin, Marina Antolović – OŠ Ivana Batelića Raša, Marijana Blašković - OŠ Matije Vlačića Labin i Aleksandar Bančić – dramski pedagog za prosudbu dramsko-scenskih izvedbi i kazivanja poezije.

U kategoriji dramskog stvaralaštva – pojedinačni nastupi, za Županijsku razinu predloženo je dvoje učenika:

1. Eleni Fable, učenica 2. razreda s monologom „Jutro“ Zvonimira Baloga, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić, mentorica: Mirjana Rabar
  2. Dino Peruško, učenik 8. razreda s pjesmom „Večer nad gradom“ Dragutina Tadijanovića, OŠ Matije Vlačića Labin, mentorica: Klaudia Blašković

U kategoriji dramskog stvaralaštva – skupni nastupi, za Županijsku razinu predložena su dva igrokaza:

1. „HAJDEMO DO VERONE“  OŠ Ivana Batelića Raša, mentorica: Hasnija Karlović
  2. „ŠUTLJIVA ZEMLJA“ OŠ Vladimira Nazora Potpićan, PŠ Pićan,  mentorice: Jasmina Vretenar Zulijani i Đurđica Matuhina

U kategoriji literarnih radova za Županijsku razinu predloženi su radovi sljedećih učenika:

1. Dva literarna rada Alana Koroljevića, 8. razred, OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin, mentorica: Jangela Sušac Budimir
  2. Dva literarna rada Dina Peruška, 8. razred, OŠ Matije Vlačića Labin, mentorica:Klaudia Blašković
  3. Sare Žulić, 3. razred, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić, mentorica: Alenka Brenković

U kategoriji samostalnih novinarskih radova za Županijsku razinu predloženi su radovi sljedećih učenika:

1. Tonke Baša, učenice 6. razreda, OŠ Matije Vlačića Labin, mentorica: Silva Tenčić
  2. Vanje Milevoj, učenice 6. razreda, OŠ Matije Vlačića Labin, mentorica: Silva Tenčić
  3. Dina Peruška, učenika 8. razreda, OŠ Matije Vlačića Labin, mentorica: Silva Tenčić
  4. Frančeske Licul, učenice 8. razreda, OŠ „Vitomir Širola Pajo“ Nedešćina, mentorica: Suzana Cvijić Jeremić

Učenici naše škole predstavili su se, osim s odabranim igrokazom „Šutljiva zemlja“ u izvedbi učenika iz Područne škole u Pićnu pod mentorstvom učiteljice Jasmine Vretenar Zulijani i Đurđice Matuhina, još s četiri scenska nastupa, tri skupna i dva pojedinačna. Ivana Stojšić i Lara Licul odigrale su „Kišu“ Sunčane Šrikanjirić, dramska skupina igrokaz „Vrata“ Zvonimira Baloga, Matea Vujević izvela je monolog Sanje Polak „U životu je važno imati pet“, a Ivona Baćac predstavila se monologom „Zar baš moram u školu?“ Sanje Pilić. Njihova je mentorica bila Tihana Franković Načinović. Čestitamo im na veoma zanimljivim, dinamičnim i uspješnim izvedbama!

Čestitamo našim vrijedim učenicama i učenicima na velikom uspjehu! Puno sreće želimo im na županijskom natjecanju i smotri LiDraNo 2020. koje će se održati 11. ožujka u Domu hrvatskih branitelja u Puli u OŠ Monte Zaro Pula.

Mentoricama čestitamo na uloženom trudu i entuzijazmu u radu s učenicima!

objavio: Administrator   datum: 11. 2. 2020.