Obavijest roditeljima i učenicima viših razreda

Na jučerašnjoj online sjednici za više razrede (od 5. do 8. razreda), nakon razmatranja kvalitete odvijanja online nastave i uključenosti učenika u istu, donijet je zaključak da se online nastava od danas odvija prema uobičajenom rasporedu sati i prema uobičajenoj satnici. Važno je da se učenici uključe prema rasporedu u online učionicu onog predmeta koji im slijedi prema rasporedu i da prema dogovoru s učiteljem, ili znakom “like” na poruku učitelja, ili pozdravom “Dobro jutro.”, istaknu svoju prisutnost na nastavi. Ukoliko dođe do promijena u rasporedu, razrednici će obavijestiti učenike. Bude li nastavni sat trajao kraće od 45 minuta, uvažavajući otežane uvjete praćenja online nastave i činjenicu da su djeca predugo pred ekranom, učenici će odmoriti, te se u vrijeme početka sljedećeg sata uključiti u online učionicu predmeta predviđenog rasporedom.

Osim toga, učenici će aktivnim angažmanom na nastavi te odgovaranjem na pitanja učitelja dokazivati svoju nazočnost na satu, budući da nema drugog načina utvrđivanja njihovog sudjelovanja u nastavi.

Ovakav način će omogućiti učenicima da sudjeluju u nastavi prema strukturi koja je najsličnija nastavi u pravim učionicama i da tijekom nastave traže pojašnjenja od učitelja ukoliko im lekcija ili upute ne budu jasne. Također, omogućit će i učiteljima jasniji uvid u moguće probleme pojedinih učenika oko prijava u sustav te u probleme oko gradiva koje im nije dovoljno jasno. Cijenimo kada učenici obavijeste predmetnog učitelja ukoliko imaju problema s mrežom ili ne mogu poslati svoj odgovor ili zadaću. No, važno nam je da o svemu upoznamo i roditelje, stoga objavljujemo ovu obavijest.

Ukoliko učenici ne budu nazočni na satu, odnosno ne budu reagirali na traženja učitelja tijekom nastave, predmetni učitelji će to zabilježiti u e-Dnevniku kao izostanak s nastave. Ukoliko se radi o opravdanim razlozima, u koje ulaze i problemi s opremom i internetom, molimo roditelje da u što kraće vrijeme, a najduže u roku od 7 dana od izostanka, obavijeste SMS-om ili telefonskim pozivom razrednika o razlozima izostanka kako bi se izostanak opravdao. Ako bi se ispostavilo da učenik nema opravdanog razloga za nenazočnost na online nastavi, pisati će mu se neopravdani sat. Molimo roditelje da prate nazočnost djece na nastavi u e-Dnevniku.

Učenicima i roditeljima zahvaljujemo na dosadašnjoj suradnji i želimo da zajedno s cijelim timom naše škole što uspješnije realiziramo ovu, za svih, na novi način osmišljenu nastavu.

Potpićan, 25.3.2020.

Stručna suradnica – psihologinja:

Dubravka Ujčić Lukšić, prof.

objavio: Administrator   datum: 25. 3. 2020.