Adrianov likovni rad otisnut na astronautskom odijelu!

U Glasgowu je u ponedjeljak 1. studenog započela 26. konferencija Ujedinjenih naroda o klimatskim promjenama (COP 26). Pred svjetskim čelnicima koji dogovaraju smjernice za očuvanje našeg planeta, ali i pred očima svjetske javnosti, predstavljeno je svemirsko odijelo na kojem je otisnuto preko 800 umjetničkih djela koja predstavljaju  svaku zemlju na ovom planetu.  Ovo je peto po redu astronautsko odijelo koje je izrađeno zahvaljujući organizaciji "Umjetnost za svemir" kojoj je cilj ujediniti djecu diljem svijeta snagom umjetnosti i poštovanja prema istraživanju svemira. Odijelo nosi naziv BEYOND i ono je ove godine na COP 26 u Glasgowu ambasador svemirskog broda Zemlja.

Veoma smo ponosni što Hrvatsku predstavlja rad učenika naše škole.  Podsjetimo, Adrian Zulijani, učenik 6. razreda,  pod mentorstvom učiteljice likovne kulture, Eni Blašković, pobijedio je u svibnju na  likovnom natječaju „Umjetnost za svemir“ koji je organiziran u sklopu Nastavničke sekcije Hrvatskog astronomskog društva u suradnji s timom nacionalnih koordinatora za edukaciju iz astronomije međunarodne astronomske unije (IAU/NAEC Hrvatska) u sklopu projekta „Space for Art“.

Čestitamo Adrianu i njegovoj učiteljici Eni na ovom velikom, lijepom i poticajnom uspjehu!!

Fotogalerija.

objavio: Administrator   datum: 5. 11. 2021.