Likovni rad Rianne Mikolj postao službeni plakat Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga

Hrvatski savez dijabetičkih udruga objavio je Natječaj za likovne radove povodom 1. Hrvatskog dana šećerne bolesti namijenjenog učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole. Učiteljica 4. razreda, Gordana Fable, prepoznala je natječaj kao priliku da upozna učenike s tom bolešću, njezinim uzrocima, posljedicama, liječenju, ali i  načinom prehrane kojom ju se može spriječiti. Osim pjesme koje su u razredu zajedno osmislili, učenici su i likovnim radom pokušali simbolično prikazati jednu ili više njenih sastavnica: prevenciju, prehranu, liječenje, samokontrolu i/ili komplikacije. Na natječaj su poslani radovi troje učenika: Kennya Radovića, Jana Floričića i Rianne Mikolj. Među pristiglim radovima Povjerenstvo je odabralo tri najuspješnija od kojih je za najbolji izabran upravo Riannin te je postao službeni plakat Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga te je premijerno prikazan u subotu 14. 5. u emisiji Dobro jutro, Hrvatska, a u nedjelju 15.5. i na svečanosti u hotelu Esplanade u Zagrebu. Rianna i njezina učiteljica Gordana susrele su se u Zagrebu, u petak 13. 5., s predsjednicom HSDU-a, Zrinkom Mach, koja je Rianni uručila slatku nagradu i čestitala na uspjehu.

I mi s velikim zadovoljstvom upućujemo Rianni čestitke na ovom velikom uspjehu kao i njezinoj mentorici, učiteljici Gordani na poticaju i motivaciji u stvaranju prekrasnog plakata koji možete vidjeti na fotografiji iznad ili na sljedećoj poveznici.  Plakat

Fotogalerija.

Priloženi dokumenti:
Hrvatski_dan_secerne_bolesti_14._svibnja_-_plakat_(1).pdf (1,017.11 KB)

objavio: Administrator   datum: 18. 5. 2022.