Dan očaranosti biljkama

Jučer, 18. svibnja na Međunarodni dan očaranosti biljkama, koji za cilj ima naglašavanje važnosti uloge biljaka u očuvanju okoliša učenici 3. i 4. razreda matične škole zaputili su se bijelim putem od Vodogradnje do Balobanskih puči uz pratnju razrednih učiteljica. Čitavom stazom učenike je pratilo prekrasno vrijeme, zelene šume, oranice, livade, cvrkut ptica i žubor vode te se s pravom može reći da je za naše učenike to bio dan očaranosti biljkama i prirodom.  Inženjer Franko Zgrablić, poznat kao  Frenki,  koji je čest gost na Festivalu samoniklog bilja u Kršanu svojim velikim znanjem i iskustvom upoznao je učenike sa 15-ak samoniklih biljaka našega kraja i istaknuo njihovu ulogu u prevenciji i liječenju raznih bolesti. Učenici su pažljivo pratili, postavljali pitanja, iznosili svoja opažanja i iskustva. U herbarij su zalijepili najprije koprivu, stolisnik, trputac i maslačak koji čine četiri stupa zdravlja.  Upoznali su se s dobrobitima korištenja i ostalih biljaka poput mente, bršljana, livadne kadulje, svete Marije Zelje, grčke djeteline, pastirske iglice itd.

Radionicu je financirala Turistička zajednica Općine Kršan kojoj ovim putem srdačno zahvaljujemo.

Fotogalerija.

objavio: Administrator   datum: 19. 5. 2022.

« Svibanj 2024 »

Priznanje