Vrime... „Smiron mi biži. Ne moren ga ćapat“

Nakon prošlogodišnje razigrane i duhovite pjesme Ćakule, ove nas je godine Katrin Težak počastila misaonom i dirljivom pjesmom o prolaznosti, a nosi naslov Vrime. Ovi stihovi o prolaznosti djelić su njezine pjesme kojom je osvojila 3. nagradu na ovogodišnjem jubilarnom, 30. po redu, literarnom  natječaju „ Ca je ča“ u organizaciji labinske Gradske knjižnice. U prepunoj dvorani u kojoj smo se okupili u srijedu 15. studenog, vrijeme je, kao i u pjesmi naše Katrin, prolazilo veoma brzo. Osim u Katrininim, uživali smo u stihovima pohvaljenih pjesama naših učenica. Leora Horvatek, učenica 2. razreda, pod mentorstvom učiteljice Gordane Fable, pročitala  je pjesmu Moj bak te izmamila glasan pljesak publike zahvaljujući  duhovitim i slikovitim stihovima. Nina Baf, učenica 5.b razreda, pohvaljena je za toplu pjesmu o prijateljstvu pod naslovom Moje pretelice. Pohvaljena je i slikovita pejzažna pjesma Oblak koju je napisala Leona Lukež, učenica 5.a razreda te romantična pjesma Ljubav  Evite Ivić, učenice 5. b razreda. Na ovogodišnji natječaj poslani su literarni radovi Magdalene Burul (7.r.), Zore Radić (5.a), Mije Milohanić (5.a), Noe Buršića (5.a), Mateja Blaškovića (5.a) i Leone Širol (5.b).  Mentorica pohvaljenih i nagrađene pjesme u kategoriji starijih razreda bila je učiteljica Tihana Franković Načinović.

Nagrađenu i pohvaljene pjesme možete pročitati ovdje.

Čestitamo svim učenicama na uspjehu i prekrasnim pjesmama! Čestitke učiteljicama,  Gordani Fable i Tihani Franković Načinović, na uspješnom mentorstvu!

objavio: Marina Rade   datum: 20. 11. 2023.