Imamo Šahovski klub!

Od petka 12. siječnja naša škola bogatija je za još jednu aktivnost. Prvi polaznici novoosnovanog Šahovskog kluba, dvanaestero učenika od 2. do 4. razreda matične i područnih škola zaigrali su u petak  šah. Riječ je o sportu za vježbanje najvažnijeg organa u našem tijelu: mozga. Mnoge studije potvrdile su kako igranje šaha ima brojne pozitivne učinke na naše zdravlje: vježba obje strane mozga, povećava IQ, potiče kreativnost, uči planirati i predviđati, poboljšava vještine čitanja i unaprjeđuje sposobnost pamćenja.

Šahovski klub osnovao je i vodit će gospodin Rino Kvalić, vrsni poznavatelj šaha.

U klubu ima mjesta za još polaznika pa svi oni koji se žele pridružiti, trenirati svoje „moždane vijuge“ odmjeravajući snage u šahovskom izazovima zajedno sa svojim vršnjacima, mogu to činiti petkom od 14.30 do 16.00 sati.

Nadamo se da će pokretanje šahovskog kluba u našoj školi pridonijeti popularnosti i uspješnosti šaha. Veselimo se novom obliku druženja naših učenika, vjerujemo da će naučiti mnogo toga,  a tko zna, možda netko od polaznika otkrije u sebi ljubav i sklonost šahu te se odvaži zaigrati na nekom od  šahovskih turnira.

Gospodinu Kvaliću zahvaljujemo na entuzijazmu u pokretanju ovog korisnog, zahtjevnog i zanimljivog sporta u našoj školi. Njemu i svim polaznicima želimo mnogo lijepih i zabavnih trenutaka!

objavio: Marina Rade   datum: 15. 1. 2024.