U petak 15. ožujka uručeno nam je veliko priznanje-3. mjesto u kategoriji Najljepša učionica na otvorenom

S ponosom možemo reći kako od proteklog petka 15.ožujka naš školski vrt krasi titula jedne od triju najljepših učionica na otvorenom u Republici Hrvatskoj. Podsjetimo, u pustolovinu izgradnje i sadnje školskog vrta upustili smo se 2021. godine. Uzduž škole protezalo se tristotinjak metara kvadratnih neobrađenog tla kojeg smo zasadili s preko 150 različitih sadnica. Vrijedne ruke naših bivših učenika položile su kamen temeljac i zasadile mediteransko bilje, cvijeće i voćke. Unutar mediteranskog vrta smjestili smo udobne stolove i klupe te je tako nastala i naša prva učionica na otvorenom. Vrt smo 2022. prijavili na HRT-ov natječaj Najljepši školski vrtovi u Hrvatskoj za koji smo dobili Priznanje. Nastavili smo s njegom i dodatnim uređenjem  vrta te ga nanovo prijavili na natječaj u 2023. godini. Vijest o 3. mjestu i pozivu na svečanu dodjelu nagrade ugodno nas je iznenadila. Ravnateljica škole i školska knjižničarka u ulogama nositeljica projekta školskog vrta zajedno sa šest učenica petih razreda otputovalo je na svečanost proglašenja pobjednika koje se odvijalo u HRT-ovu studiju Zvonimir Bajsić.

Osim nagrada i veselog druženja publiku je razveselio i Dječji zbor Hrvatske radiotelevizije, a voditelji svečanosti dodjele nagrada bili su Zlata Muck Sušec i Mirko Fodor.

Uživali smo u zanimljivom i zabavnom snimanju emisije čije će emitiranje biti u nedjelju 24. ožujka u 13:00 sati na HRT3. Razveselila nas je, naravno, i vrijedna nagrada u iznosu od 400,00 eura s kojom ćemo našem vrtu zasigurno omogućiti da zasja u još ljepšem ruhu.

Projekt "Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj" provode Hrvatska radiotelevizija i Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s Ministarstvom poljoprivrede, Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnim donatorima. Voditeljica projekta koji je postao jedan od zaštitnih znakova HRT-a je dugogodišnja renomirana novinarka i urednica na Hrvatskoj televiziji Đurđica Čočić, redateljica Vesna Švec Hercigonja, a producent Miroslav Rezić.

Nagrade se dodjeluju u sljedećim kategorijama:

1. Zlatna povelja Hrvatske radiotelevizije za najljepši školski vrt u RH
2. Najljepši vrtić u RH
3. Najljepša učionica na otvorenom (nagrada Ministarstva znanosti i obrazovanja)
4. Zelena povelja Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost
5. Nagrada za tradicijski uzgoj (dodjeljuje Ministarstvo poljoprivrede)
6. Najljepša područna škola u RH
7. Nagrada za kontinuitet

Fotogalerija.

objavio: Marina Rade   datum: 22. 3. 2024.