Obavijest o održavanju Dana otvorenih vrata Policijske uprave Istarske u Pazinu i Puli - kampanja "Postani policajac/policajka"

I ove godine, s ciljem provođenja kampanje „Postani policajac/policajka“, na području Istre održat će se dvije manifestacije Dana otvorenih vrata Policijske uprave Istarske u Pazinu i Puli.

Na Danima otvorenih vrata predstavit će se različiti policijski poslovi, ali i oprema i tehnika koju policijski službenici koriste prilikom obavljanja redovnih zadaća-interventna, temeljna i prometna policija.

Također će svoje vještine prezentirati uvježbani demo timovi, koje čine policijski službenici Policijske uprave istarske, gdje će mlade osobe moći vidjeti kako se pravilno rukuje vatrenim oružjem, ali i primjenu policijskih ovlasti prilikom postupanja prema počiniteljima kaznenih djela i prekršaja i tehnike borilačkih vještina.

Svoje vještine pokazat će i službeni policijski pas sa svojim vodičem kroz pokaznu vježbu pronalaska predmeta. Moći će se razgledati i postav kriminalističke policije prilikom obavljanja očevida na mjestu insceniranog događaja, ali i načini i tehnike izuzimanja tragova na mjestu provođenja očevida.

Svi zainteresirani moći će dobiti informacije o uvjetima upisa u programe obrazovanja:

-Program upisa u 3. razred srednjoškolskog obrazovanja Srednje škole „Josip Jović“ u Zagrebu i

-Program obrazovanja odraslih za zanimanje policajac/policajka

Dani održavanja manifestacija su 18. travnja 2024. godine na Trgu slobode u Pazinu i 16. svibnja na Narodnom trgu u Puli, prema sljedećem programu:

• 10:00-10:30 - razgledavanje vozila i opreme
  • 10:30-11:00 – pokazne vježbe:

- 10:30-10:40 pokazna vježba rukovanja vatrenim oružjem

- 10:40-10:50 pokazna vježba službenog psa

- 10:50-11:00 pokazna vježba interventne policije

• 11:00-11:30 razgledavanje vozila i opreme

U slučaju kiše manifestacija će se odgoditi, o čemu ćete biti pravovremeno obaviješteni.

Pozivamo Vas da nam se pridružite i saznate nešto više o policijskom zanimanju, razgledate vozila i tehniku, te pogledate pokazne vježbe naših vještih „plavaca“, ali i četveronožnih kolega.

Cjelovit sadržaj provedbe kampanje možete pročitati u priloženom dokumentu ovdje.

Priloženi dokumenti:
Dokument08-04-2024-133640.pdf (652.43 KB)

objavio: Marina Rade   datum: 10. 4. 2024.