Četvrtaši obilježili Svjetski dan kazališta glumeći na daskama razrednog kazališta

U srijedu 27. ožujka, povodom Svjetskog dana kazališta, četrnaestero četvrtaša prihvatilo je izazov i okušalo se u izvedbi monologa iz zbirke kratkih priča „Hoću i ja“ Sanje Pilić.  Učenicima bliske teme poput odlaska u školu, učenja, prijateljstva i svakodnevnog života učenici su jedni drugima približili kroz zanimljivu, zabavnu i uvjerljivu izvedbu. Osim razredne učiteljice Maje Rajšić, članice prosudbenog povjerenstva za odabir najboljih izvedbi bile su Sofija Močinić, učenica 8. razreda i Marina Rade, školska knjižničarka.

Troje učenika svojim je izvedbama osvojilo 3. mjesto:  Franjo Močinić („Život je lijep“), Gabriela Peršić („Kako me zovu“) i Aron Mikolj („Probudi se“), 2. mjesto osvojila je Dora Božić koja je zajedno s Mihaelom Černjul odigrala monolog „Zar baš moram u školu?“ dok je zasluženo 1. mjesto osvojila Asja Mujić s monologom „Rođendan, rođendan“.

Nagrađeni učenici osvojili su i prigodne nagrade: kemijske olovke i straničnike, a prvonagrađenoj  učenici Asji Mujić uručen je roman Melite Rundek „Ema neustrašiva“.

Čestitamo svim učenicima na trudu u pripremi kazališnih točaka i odličnim nastupima!

objavio: Marina Rade   datum: 10. 4. 2024.