Paola Valenta osvojila 3. mjesto na natječaju "Bogatstvo različitosti"

Ove godine okušali smo se u još jednom kreativnom natječaju. Riječ je o likovnom, litararnom i novinarskom natječaju  pod naslovom „Bogatstvo različitosti“ u organizaciji Osnovne škole „ Matija Gubec“ iz Tavankuta. Ovaj međunarodni natječaj namijenjen je učenicima osnovnih škola, sa željom da razvijaju solidarnost i uvažavanje, da poštuju drugačije od sebe, te da se povežu s vršnjacima iz različitih krajeva. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je „U tuđim cipelama“.  Zadatak je bio da promišljajući o temi učenici uvide da se svi međusobno razlikuju, da razumiju i prihvate postojanje različitih uglova, osjećaja i pozicije u kojima se svatko može naći te da od malih nogu razvijaju suosjećanje.

Paola Valenta, učenica 6. a razreda i polaznica novinarske grupe, pod mentorstvom knjižničarke Marine Rade odlučila je intervjuirati Luku Smokovića i saznati kako je Luki živjeti s njegovom dijagnozom. Vjerujemo da će mnogi koji pročitaju intervju uvidjeti u kojoj mjeri su unutrašnja snaga i pozitivan pristup važni u prevladavanju naizgled nepremostivih prepreka.

Vrijednost i kvalitetu Paolinog novinarskog rada prepoznalo je i povjerenstvo nagradivši je odličnim 3. mjestom u kategoriji novinarskih radova učenika od 5. do 8. razreda. Čestitke!!

Paolin intervju s Lukom možete pročitati  ovdje.

Priloženi dokumenti:
LUKA_SMOKOVIC_INETRVJU.pdf (857.38 KB)

objavio: Marina Rade   datum: 30. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »

Priznanje