U društvu divova Patagonije!

U petak 3. veljače učenici mlađih razreda matične i područnih škola u pratnji učiteljica i knjižničarke zaputili su se u Rijeku. Posjetili su izložbu pod nazivom Divovi Patagonije. Sam naziv govori kako nije riječ o bilo čemu. Izložba je to koja nas je vratila daleko u prošlost, u prošlost  stariju od 65 milijuna godina i sve nas redom oduševila. Naši su učenici s  pažnjom i zanimanjem pratili predavanje  u kojem je dočarano kako je na Zemlji izgledao život kada su njome vladala ova naizgled zastrašujuća stvorenja. Saznali smo kako su dinosauri živjeli, čime su se hranili, koje su sve vrste dinosaura postojale te  kako su i zašto nestali s ovog planeta.

Iz daleke prošlosti  vratili smo se u sadašnjost, ali ubrzo nakon toga u riječkom Cinestaru  ušli smo u jedan potpuno drugačiji svijet - svijet animacije. Učenike, ali i njihove učiteljice  oduševio je Oscarom nagrađeni animirani film, Ekipa za 6 (Big Hero 6) u kojem smo pratili dirljivu i uzbudljivu priču o dječaku Hiri Hamadu koji je izgubio brata i uz pomoć balon-robota Baymaxa  i ekipe plemenitih boraca razotkriva okolnosti bratove smrti i pritom nailazi na brojna i nimalo ugodna iznenađenja.

Prepuni dojmova vratili smo se s našeg kratkog, ali veoma uzbudljivog putovanja, Putovanja za 10!smiley

Fotogalerija:

objavio: Administrator   datum: 6. 2. 2017.

« Svibanj 2024 »

Priznanje