"A najljepše se svi osjećamo kada nas netko voli i kada mi nekoga volimo."

...stihovi su pjesme Ispod kože svi smo jednaki naše Tine Ilić, učenice 2. razreda Područne škole Sv. Katarina kojima je ganula jučerašnju publiku u labinskoj Gradskoj knjižnici prilikom svečanog proglašenja najboljih radova literarnog natječaja Gradskog društva Crvenog križa Labin.

I ove godine učenici naše škole svojim su radovima pokazali da imaju plemenito srce, da poštuju različitosti i da zrelo promišljaju o problemima onih kojima je pomoć najpotrebnija. Među 39 radova prispjelih na ovogodišnji natječaj  6 radova pohvaljeno je  i odabrano za čitanje, a među nagrađenima našla su se čak 4 literarna rada.

Pored Tinine pjesme, a  pod mentorstvom Tatjane Baćac, pohvaljen je i za čitanje odabran rad Dee Močinić,  također učenice 2. razreda.  Pohvaljeni su i za čitanje odabrani radovi učenika: Gabrijela  Hekića, učenika 3. razreda PŠ Sv. Katarina pod mentorstvom Samante Starčić Paliska, Tonija Smilovića, trećaša Područne škole Tupljak čija je mentorica Gordana Fable, Maxima Vretenara, mentorice Maje Rajšić te Ani Švić, učenice 8. razreda, pod mentorstvom Tihane Franković Načinović.

Među nagrađenim radovima u kategoriji mlađih razreda visoko treće mjesto zauzeo je rad Damjana Ivančića, učenika 4. razreda PŠ Sv. Katarina pod mentorstvom Samante Starčić Paliska. U kategoriji starijih razreda radovi troje učenika zauzeli su drugo i treće mjesto. Dora Močinić autorica je rada pod naslovom Mogu li ti pomoći? kojim je osvojila treće  mjesto, dok Paolo Fonović  s radom koji nosi naslov Mogu li ti pomoći? i Hana Depikolozvane, također s radom pod jednakim naslovom, dijele sjajno drugo mjesto. Mentorica svih triju učenika je Tihana Franković Načinović čijoj volji, entuzijazmu i posvećenosti u kreativnom radu s učenicima, nasreću nema granica.

Čestitamo  učenicima na uspjehu i radovima kojima nas potiču na ljubav, dobrotu i solidarnost, a mentoricama  pohvale na uspjehu  i entuzijazmu u radu s učenicima!

Fotogalerija:

objavio: Administrator   datum: 16. 5. 2017.