Sjajan uspjeh Ivana Valkovića!

Ivano Valković, učenik 3. razreda Područne škole Tupljak, pod mentorstvom učiteljice Gordane Fable, osvojio je 1. mjesto  na županijskoj razini za literarni rad koji nosi naslov Žalosno Sunce. Naime, riječ je o natječaju za likovne, literarne i foto radove djece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, te djece i mladih s posebnim potrebama. Natječaj već sedmu godinu zaredom raspisuje Državna uprava za zaštitu i spašavanje te tako nastoji djecu i mlade informirati i educirati o mogućim rizicima od katastrofa te o sustavu civilne zaštite u Republici Hrvatskoj.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je  "Katastrofa i snaga sustava civilne zaštite" na koji je pristiglo 4500 radova te je nakon odabira na županijskoj razini, u sjedište Uprave zaprimljeno ukupno 370 radova, od kojih čak 109 literarnih. Među njima, u kategoriji od I. do IV. razreda osnovnih škola, Ivanov rad proglašen je najboljim. Gospođa Nirvana Ukušić, pročelnica Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Pazin, stigla je danas u Tupljak te je našem Ivanu uručila priznanje i prigodnu nagradu. Ivano nam je s ponosom pročitao stihove svoje pjesme  u kojima i vi možete uživati, a nalaze se pod opširnije.

Čestitamo Ivanu i njegovoj mentorici Gordani Fable na velikom uspjehu!

objavio: Administrator   datum: 26. 5. 2017.