Igrom, plesom i pjesmom ispratili smo još jednu školsku godinu

Posljednji tjedan nastave u matičnoj i područnim školama obilježen je u znaku priprema i izvedbi završnih svečanosti te Dana škole koji smo obilježili u srijedu 14. lipnja.

U uvodnom dijelu kulturno umjetničkog programa ravnateljica škole  istaknula je brojne uspjehe naših učenika koji su ove godine svojom marljivošću i radom te sudjelovanjem u natjecanjima postigli zapažene rezultate.

S radošću možemo reći  kako smo ove godine, kad je riječ  o uspjesima, uveli i jednu novu titulu-Učenika/ce godine.

Titulu UČENICE GODINE zasluženo je u ruke primila učenica 7.a razreda. Ona je ove godine osvojila  2. mjesto na Državnom natjecanju Čitanjem do zvijezda, 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika, 4. mjesto na Županijskom natjecanju iz kemije te je bila sudionica smotre županijskog Lidrana, a njezini su pjesnički radovi nagrađeni na dvama značajnim literarnim natječajima - Gradskog društva Crvenog križa Labin i Di ča slaje zvoni u organizaciji Čakavskog sabora u Žminju. Njezino ime je DORA MOČINIĆ. Uručivanje nagrade našoj Dori, Učenici godine, popraćeno je glasnim, srdačnim i iskrenim pljeskom!

U ostatku programa uživali smo  u odličnim izvedbama malog i velikog zbora, solo izvedbi Simone Paliska, učenice 2. razreda, ali i u  nadahnutim stihovima nagrađenih radova s ovogodišnjih literarnih natječaja koje su s nama podijelili Paolo Fonović (Jugo), Dora Močinić (Po škuren), Hana Depikolozvane (Misečina) i Ivano Valković (Žalosno sunce).

Nakon kulturnog umjetničkog dijela našeg programa, uslijedila je prava zabava. Učenici od 5. do 7. razreda prošetali su do učionica koje su toga dana postale prave igraonice.  Zajedno sa svojim učiteljicama, učiteljima i ravnateljicom okušali su se u raznim društvenim igrama: Briškuli, Trešetama, Unu, Pictionary, Pogodi tko sam, Go i mnogim drugim. Osmaši su se za to vrijeme zabavljali u  školskom parku ne krijući radost što nakon osmogodišnjeg obrazovanja  okreću novu stranicu na svom životnom putovanju.

Na kraju, čestitamo još jednom svim učenicima koji su uspješno priveli kraju ovu nastavnu godinu te im želimo dugo, toplo i zabavno ljeto!

U fotogaleriji pogledajte kako su protekle završne priredbe učenika mlađih razreda u matičnoj i područnim školama  kao i  obilježavanje Dana škole.

Fotogalerija:

objavio: Administrator   datum: 19. 6. 2017.