Paolo Fonović, Ivana Stojšić i Giovanni Carić laureti ovogodišnjeg literarnog natječaja Gradskog društva Crvenog križa

U prostorijama labinske Gradske knjižnice ovog utorka 15. svibnja proglašeni su nagrađeni učenici 11. Literarnog natječaja Crvenog križa za učenike osnovnih škola Labinštine. Učenici, podijeljeni u kategorije mlađih i starijih razreda, ove su godine imali predložene 3 teme: Kad bi se riječi pretvorile u djela, Ja volonter, Dragi darivatelji krvi, hvala vam!

I ove su godine učenici matične i područnih škola svojim radovima iskazali empatiju i solidarnost. Prvo mjesto ovogodišnjeg natječaja u kategoriji starijih razreda odnio je naš Paolo Fonović, učenik osmog razreda, koji je pod mentorstvom učiteljice Tihane Franković Načinović napisao pjesmu pod naslovom Kad bi se riječi pretvorile u djela. U kategoriji mlađih razreda dvoje mladih volontera zauzelo je prvo i drugo mjesto. Ivana Stojšić, učenica 3. razreda, pod mentorstvom učiteljice Maje Rajšić u pjesmi koja joj je donijela 2. mjesto, a nosi naslov Ja volonterka, pokazala je veliku želju i spremnost da kao odrasla  učini ljude u svojoj okolini „zdravima i kuntentima“. Giovanni Carić, 3.raz., u pjesmi Ja volonter  kojom je zauzeo 1. mjesto ovogodišnjeg natječaja u kategoriji mlađih razreda dočarao je zašto mu je “srce veliko i sretno“. Razlog tomu je što je spreman „pomoći na kakav god način i za to ništa ne traži i ništa ne treba“. Njegova je mentorica učiteljica Vesna Atanasković. Svojim su radovima pod mentorstvom učiteljice Maje sudjelovale Sofija Močinić, drugašica i Nina Radović, trećašica.

Pohvaljeni i za čitanje su odabrani radovi Damjana Ivančića, učenika 4. razreda područne škole u Sv. Katarini pod mentorstvom učiteljice Samante Starčić Paliska, Matee Vujević, 3. raz., i Adriana Zulijanija, 2.raz. Njihova je mentorica učiteljica Đurđica Matuhina. Svojim su radovima na natječaju sudjelovali Toni Smilović i Ivano Valković iz područne škole u Tupljaku pod mentorstvom učiteljice Gordane Fable te Karlo Ilić  i Nika Zidarić iz područne škole u Sv. Katarini.

Čestitamo svim učenicima na uspjehu i radovima u kojima su otvorili svoja srca i pokazali spremnost na solidarnost,  a mentoricama  pohvale na entuzijazmu u radu s učenicima!

objavio: Administrator   datum: 17. 5. 2018.