Sudjelovanje na Danima meda u Pazinu

Već je postala tradicija da se u Gradu Pazinu održavaju Dani meda. Ove godine se obilježavalo 25. I 26. Veljače, a na samom svečanom otvorenju Dana meda prisustvovali su učenici PŠ Tupljak, među kojima i učenica 4. Razreda Roberta Smilović, koja je na otvorenju recitirala svoju pjesmicu „Nonina čelica“ za koju je nagrađena 1. Mjestom na prigodnom literarnom natječaju povodom Dana meda. No, kako su učenici naše škole sudjelovali i na likovnom natječaju s „medenom“ i „pčelinjom“ tematikom vrlo smo ponosni da je 1. Nagradu i u toj likovnoj kategoriji ponovno dobila ista učenica Roberta Smilović.

Na samom otvorenju bile su prisutne brojne skupine učenika iz različitih istarskih škola i vrtića, koje su po ulazu u prostore Spomen doma, u kojima je i bila upriličena izložba mednih proizvoda, kolača (medenjaci i medene pite), alata za proizvodnju, lijekova, likovnih radova, živih pčelica u staklenicima…, - dobile stručnog vodiča-pčelara, kojemu su mogli postavljati pitanja o ljekovitosti meda, propolisa, vađenju matične mliječi, prepoznavanju matice, životu i komunikaciji pčela itd...

objavio: Tihana Žvanja   datum: 14. 3. 2011.

« Svibanj 2024 »