Porinuće Teoda

Učenici PŠ Sveta Katarina prisustvovali su svečanom porinuću broda u Puli 18. travnja 2011. Odazvali su se na poziv Kristijana Ivančića, roditelja našeg učenika, tehničkog direktora Tehnomont brodogradilišta Pula koje je ujedno sponzoriralo prijevoz i zakusku učenika.

Prije svečanog porinuća učenici su obišli brodogradilište uz stručno vodstvo. Vidjeli su faze izgradnje brodova, njihove nacrte, različite vrste materijala te strojeve i alate koji se ondje koriste.

„Teodo“ Kotor je trajekt (katamaran) izgrađen za crnogorske naručitelje. Naši učenici bili su prvi „putnici na suhom“ toga broda, promotrili su ga sa svih strana pa čak i prošetali ispod njega prije porinuća.

Osim svečanog porinuća, učenici su toga dana obišli najpoznatije kulturno-povijesne znamenitosti grada Pule te obilježili nadolazeći Dan planeta Zemlje boravkom u prirodi uz more. Ondje su utvrdili svoja znanja o očuvanju prirode uz pomoć „10 zapovijedi prijatelja prirode“ i okrijepili se krafnama i sokovima koje je donio i donirao Dean Močinić, roditelj naše učenice.

Svojim sponzorima učenici poručuju: „Od srca Vam hvala na nezaboravnom danu! I drugi put!“

Više slika pronađite u foto - galeriji !

objavio: Administrator   datum: 16. 5. 2011.

« Svibanj 2024 »