Susret s labinskim pjesnicima

Povodom Mjeseca hrvatske knjige koji se ove godine u Hrvatskoj obilježava pod motom Čitajmo pjesnike, 20.10.2011. u Gradskoj knjižnici Labin upriličen je susret  učenika labinskih osnovnih škola i Srednje škole s labinskim pjesnicima: Rinom Miletić, Nedom Milenovski i Masimom Vladićem.

Troje pjesnika govorilo je o sebi i svojim pjesmama, kada i kako pišu. Gospodin Masimo Vladić ukazao je na posebno značenje dijalektalnog pjesništva na lokalnoj i globalnoj razini.  Svatko od pjesnika, po osobnom izboru, pročitao je par svojih pjesmica. Nakon toga smo i mi pročitali po jednu svoju pjesmu ili pjesmu nekog domaćeg književnika. Gotovo sat vremena uživali smo na neobičnom, dojmljivom satu poezije, međusobno se nadopunjavajući odabranim stihovima. Zatim smo na bookmarkere napisali odabrani najdraži stih. Ako ste ljubitelj pisane riječi i volite stihove, sigurno, ćete doći odabrano vidjeti i pročitati u Gradskoj knjižnici.

Zahvalni smo pjesnikinji Zlati Jurcan Vukelić što je svakome od prisutnih poklonila svoju knjigu, Toncatilitić, u kojoj su pisane pjesme na standardu, dijalektu i talijanskom jeziku. Hvala domaćinima što su nam omogučili ovo lijepo druženje sa literatima.Raduje me što sam od pjesnika naučila više o pisanju, poeziji i ljepoti pisane riječi.

Roberta Smilović, 5. razred

objavio: Administrator   datum: 26. 10. 2011.

« Svibanj 2024 »