Susret s književnikom

Zoran Pongrašić bio je 27.listopada 2011. gost Gradske knjižnice  Labin . Na susret s  književnikom došli su odabrani  učenici osnovnih škola Labinštine.  Iz naše škole bilo je to četvero učenika: Leo Murić, Erika Jakupović, Ivana Miljuš, Roberta Cinkopan. Svi su se dobro zabavili i nasmijali jer je književnik simpatičan i zabavan. Drugačiji. Svi iz njegove obitelji , tri kćeri i supruga, su  zaokupljeni pisanjem.

Govorio nam je o svom životu i knjigama koje je napisao: “ Gumi-gumi“, „Vidi majmuna“, “ Oda jajetu“, “ Mama je kriva za sve“, „Zašto (ne) volim bajke“, „Ticalova putovanja – Iz života mrava“. Pročitao nam je nekoliko ulomaka iz bajki i priča koje je odabrao. Učenici su mu postavili mnogo pitanja  o njegovom stvaralaštvu :  inspiraciji, kada je počeo pisati i gdje piše.

Većini učenika, vjerojatno,  se najviše svidio njegov humoristični pogled na svijet. Čitao nam je i mnoge ulomke iz svojih knjiga te ulomak iz romana za odrasle. Pričao nam je kako su nastale njegove knjige. Priznao nam je da mu je najdraža knjiga koju je napisao „41,5°C“. Knjiga govori o tome kakav je on želio biti s 15 godina. Nama se najviše svidjelo kada nam je pričao zašto (ne) voli bajke.  Osvrnuo se na „Sneguljicu i sedam patuljaka“, „Crvenkapicu“ i našalio se na račun“ Trnoružice“ i njenih mladih 115 godina.

objavio: Administrator   datum: 31. 10. 2011.

« Svibanj 2024 »