Održan Lidrano 2009.

Ovogodišnji domaćin općinsko-gradske smotre literarnog i dramskog stvaralaštva učenika Lidrano 2009. bila je OŠ Vladimir Nazor iz Potpićna, a nastupili su učenici svih osnovnih škola s područja Labinštine i Srednja škola Mate Blažina. Mladim natjecateljima te njihovim mentorima, pozdravnim govorom obratio se Miroslav Sulić, ravnatelj OŠ Vladimir Nazor, a kako bi im smanjili napetost i tremu, pobrinuli su se učenici matične škole koji su pripremili kratak program dobrodošlice. Učenici nižih razreda su pripremili dramsko-scensku igru pod nazivom „Zelena bajka", dok su učenice pjevačkog zbora „Naranča" uz plesnu koreografiju izvele zanimljiv scenski nastup popraćen burnim pljeskom.

U natjecateljskom dijelu u kategoriji literarnih radova prijavljeno je 24 literarnih radova iz osnovnih škola te 4 rada srednje škole, dok su se na području dramskog stvaralaštva natjecali učenici iz OŠ Ivan Batelić Raša, OŠ Vladimir Nazor Potpićan i OŠ Vladimir Nazor PŠ Tupljak.

Leina Buršić, učenica 8.razreda OŠ Ivan Batelić iz Raše, recitirala je stihove pjesme „Srebrna cesta" Gustava Krkleca, pod vodstvom mentorice prof. Hasnije Karlović. Skupnim nastupom predstavili su se učenici OŠ Vladimir Nazor, Područne škole Tupljak u izvedbi „Crvene bajke" pod mentorstvom učiteljice Željke Fonović. Učenici OŠ Ivana Batelića pod vodstvom prof. Hasnije Karlović nastupili su dramsko-scenskom igrom „Bit će kako ja kažem" u čijem su nastupu Katarina Mulavdić, Erik Smoljan i Leina Buršić pokazali zavidni glumački talent. Modernom i vrlo zahtjevnom izvedbom „Istarske legende" učenici dramske grupe škole domaćina, uz mentoricu Nadu Peršić, uspjeli su vrlo živopisno dočarati svijet naših legendi. Sve tri škole su odabrane za nastup na županijskom Lidranu.

Učenici SŠ Mate Blažina Labin natjecali su se s dvjema izvedbama. Monolog „U mozgu manijaka" izvela je maturantica Romi Belanić, koji je pripremala s mentoricom prof. Božicom Višković. Među odabranim skupnim radom, koji će nastupiti na županijskoj razni svoje je mjesto našla i glazbeno-scenska izvedba „Jutro" Vladimira Vidrića, čije je stihove uz plesnu pratnju čitao učenik Mario Gigović. Njihova mentorica je bila prof. Branka Komljenović Klapčić.

Među literarnim radovima za županijsku smotru obrani su slijedeći učenici: Mateja Klapčić (OŠ „Ivo Lola Ribar", PŠ Kature, mentorica Vesna Tenčić), Rea Radin (OŠ Ivan Batelić, mentorica Hasnija Karlović), Nicole Vidak (OŠ Matija Vlačić, mentorica Mirela Lepeš), Mateo Bilić i Ivana Matuhina (OŠ Vladimira Nazora, mentorica Zvjezdana Sinković), Adisa Jusić (OŠ Ivo Lola Ribar, mentorica Jangela Sušac Budimir), Nina Licul (OŠ Vitomir Širola Pajo, mentorica Suzana Cvijić Jeremić), te Goran Gluščić (SŠ Mate Blažina, mentorica Branka Komljenović Klapčić).

Koordinatorica cijelog projekta bila je Nada Švraka, učiteljica škole domaćina ovogodišnjeg Lidrana, dok je nimalo laku ulogu imalo Povjerenstvo u čijem su se sastavu našle prof. Marina Hrvatin, prof. Romina Miletić, prof. Ana Paliska, prof. Leticija Sinčić i učiteljica Gordana Fable. Voditeljice su bile učenice Ivana Fable i Silvija Starčić.

Izvor: Novi foji

objavio: Administrator   datum: 20. 1. 2009.

« Svibanj 2024 »