Sedmaši i osmaši na terenskoj nastavi u Zagrebu

U utorak, 13. studenog učenici sedmog i osmog razreda  bili su u Zagrebu. U stvari, posjet Zagrebu realiziran je u vidu terenske nastave iz hrvatskog jezika, likovne kulture te sata razrednika.

Prvo odredište bio je Interliber iliti sajam knjiga i učila. Tu smo imali priliku vidjeti mnoštvo knjiga, mnoštvo izdavača, sresti poznata lica, a i kupiti koju dobru knjigu po sajamskoj cijeni.

Sljedeće odredište bio je Muzej suvremene umjetnosti. U sklopu likovne kulture imali smo prilike vidjeti izložbu pod nazivom „Zbirke u pokretu“ te izložbu poznatog dizajnera Karima Rashida.

U večernjim satima posjetili smo kazalište Vidra. Glumci iz zagrebačkog teatra Rugantino su kroz simpatičnu i učenicima doraslu predstavu“Ljubav za početnike“ na zanimljiv i prihvatljiv način dočarli sva bitna pitanja emocionalnih turbulencija i seksualnosti toliko prisutnih u pubertetu, a čiji sadržaji zadiru u teme zdravstvenog odgoja iz područja spolne ravnopravnosti te odgovornog spolnog ponašanja.

Nasilje, droga, alkohol, neznanje, pušenje, seks, internet, nerazumijevanje, zbrka u glavi…sve je tako lijepo prikazano uz puno smijeha i različitih emocija.

Sve u svemu, naše putovanje u Zagreb obogaćeno je jednim novim i lijepim iskustvom.

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2012.

« Svibanj 2024 »