Ca je ča

Prošlog tjedna, 27. studenog 2009., deset učenika naše škole : Roberta Smilović, Vanesa Aničić, Ivana Jakačić, David Zajc, Ivaninić Toni, Ivana Miljuš, David Fonović, Amalija Franković, Silvija Ban i Stefani Lukšić, sudjelovalo je na završnom susretu Literarnog natječaja "Ca je ča", kojeg je raspisala Gradska knjižnica Labin, u povodu Mjeseca hrvatske knjige. Susret je održan u Malom kazalištu.

U kategoriji odraslih priznanje je primilo petoro pjesnika izabranih među autorima 51 pristiglog rada, a u dječjoj kategoriji, gdje su pristigla 104 rada, diplome je dobilo šest učenika nižih i isto toliko učenika viših razreda iz labinskih osnovnih škola Ivo Lola Ribar i Matije Vlačića te osnovnih škola Ivan Goran Kovačić iz Čepića, Vladimir Nazor iz Potpićna i Ivan Batelić iz Raše.

Među učenicima nižih razreda prvo mjesto dijele Fran Mileta (Matije Vlačića) i Valentina Belušić (Ivo Lola Ribar), na drugom su mjestu Stefani Dudić (Ivan Goran Kovačić) i Lea Kozić (I.L.R), a na trećem Toni Baskijera (I.L.R.) i naša učenica iz PŠ Tupljak Roberta Smilović (Moj kroj). Među učenicima viših razrede najuspješnije radove imali su Dina Družeta (M.V.) i Rea Radin (Ivan Batelić), koja ujedno dijeli drugo mjesto s Amalijom Franković (Put) iz naše škole. Treće mjesto dijele naše učenice Silvija Ban (Magla) i Ivana Miljuš (Besedi).

Ivana Miljuš                                                        Silvia Ban

Amalija Franković

objavio: Zvjezdana Sinković   datum: 3. 12. 2009.

« Svibanj 2024 »