Ekskurzija

Povodom završetka osnovnoškolskog obrazovanja mi, osmaši zajedno sa školama iz Krnice, Divšići, Juršići, Čepića i  Marčane, dana 4. svibnja krenuli smo na petodnevnu ekskurziju po Dalmaciji.

Naša avantura započela je u NP Krka. Nakon razgleda čarobnih slapova, zaputili smo se prema Šibeniku. Nakon kratkog razgleda grada, krenuli smo prema hotelskom naselju Solaris gdje smo prenoćili.

Idućeg dana, uz stručno vodstvo, upoznali smo se sa bogatom poviješću Splita. Očarani njegovim ljepotama zaputili smo se prema Dubrovniku, gdje smo stigli u večernjim satima. Prenoćili smo u hotelu Adriatic.

Trećeg dana prošetali smo kroz raskošnu povijest Dubrovnika; prohodali zidine koje ga okružuju i sa kojih se pruža zapanjujući pogled na morsko prostranstvo. Brodicom smo se uputili prema Lokrumu, čija su nas flora i fauna ostavili bez daha. Još jednu noć proveli smo u već spomenutom dubrovačkom hotelu.

Četvrtog dana napustili smo suncem okupan Dubrovnik i krenuli put Solina.

Prenoćili smo u Kaštel Kambelovcu u predivnom hotelu Baletna Škola.

Posljednjeg dana upoznali smo ljepote Trogira, njegove znamenitosti i osjetismo čar tradicijskog klapskog pjevanja. Nastavili smo prema Zadru. Magičan zvuk Morskih orgulja i predivan sjaj Pozdrava Suncu samo su nam pomogli da zavolimo  Zadar, koji je zbog svoje povijesti te divne šetnice uz more već pri samom ulazu u grad osvojio naša srca.

Vratili smo se avionom i time zapečatili naše putovanje po mnogima najljepšem dijelu Hrvatske.

Osmašice

objavio: Administrator   datum: 14. 5. 2015.

« Svibanj 2024 »