Dan škole obilježen susretom osnovnih škola Vladimira Nazora

Dana  29. svibnja obilježili smo naš Dan škole. Tog smo dana upriličili i  susret OŠ Vladimira Nazora iz Istre  koji se već desetu godinu za redom održava u nekoj od  istarskih škola koje nose ime Vladimira Nazora.   Pored naše škole, ime Vladimira Nazora nose i  škola  iz Krnice, Pazina, Vrsara te Rovinja koji ove godine zbog tehničkih razloga nije mogao prisustvovati susretu.

Svečanost obilježavanja Dana škole započela je kreativnim radionicama koje su se održavale za sve učenike naše matične škole, odvojeno po skupinama s tim da je svima bila zajednička tema: Vladimir Nazor i škola. Tom prilikom ugostili smo i jednu gošću iz Labina, gospođu Tinu Gaspari iz udruge Girotondo  koje je u zanimljivoj radionici stvaranja priče animirala učenike mlađih razreda.

Nakon  dobro odrađenih radionica, uslijedio je program dobrodošlice u kojem su se učenici spomenutih škola imale prilike predstaviti.

Nakon bogate marende uslijedila su sportska natjecanja učenika viših razreda. Djevojke su se okušale u odbojci, a dječaci u rukometu. Iako je sunce nemilo pržilo, sportaši su se hrabro borili.

Poredak u rukometu bio je sljedeći: 1. Pazin, 2. Potpićan, 3. Vrsar, 4. Krnica.

Poredak u odbojci bio je sljedeći: 1. Vrsar, 2. Potpićan, 3. Pazin, 4. Krnica.

Nakon zatvaranja ovogodišnjeg  10-og  jubilarnog susreta u kojem su svi, nadamo se, lijepo proveli, svi su se učenici autobusima vratili kući.

Zahvaljujemo se ravnateljima/ravnateljicama te svim sudionicima što su svojim dolaskom uljepšali ovaj poseban dan.

objavio: Administrator   datum: 30. 5. 2015.

« Svibanj 2024 »