Dan učitelja obilježen je akcijom „Mijenjam učitelja“

U srijedu, 7. listopada 2015.g., povodom Dana učitelja ostvarivala se aktivnost „Mijenjam učitelja“.

Naime, zaposleni učenici toga su dana održavali nastavu umjesto učitelja za čiji su nastavni predmet iskazali interes.

Da čitava stvar bude što vjernija stvarnom životu zamjenski učitelji trebali su se prethodno javiti na natječaj za zapošljavanje zamjenskih učitelja poštujući propisane uvjete, tj. dostaviti molbu sa životopisom i uvjerenjem da su polaznici viših razreda ove škole, koju su mogli pribaviti u tajništvu. Vijeće učenika koje je raspisalo natječaj po isteku vremena natječaja ponovno se sastalo i odlučilo da se zaposle svi učenici, obzirom da su njihove molbe pravodobno dostavljene i da su udovoljavale zahtjevima natječaja.

Zamjenski učitelji bili su:

1. Melani Zajc, 8.r. – radila je nastavu TZK u 4. razredu matične škole

2. Antonela Pejić, 8.r. – pomagala je Melani na nastavi TZK u 4. razredu, i radila MAT u 1. razredu

3. Erika Jakupović, 8.r. – radila je nastavu MAT u 5. razredu i PRIR u 4. razredu matične škole

4. Dora Močinić, 5.r. – radila je nastavu MAT sa Erikom Jakupović u 5. razredu

5. Benjamin Paratušić, 6.r. – izvodio je nastavu MAT u 2. razredu.

6. Manuel Smilović, 6.r.  i Paolo Fonović. 6. r. – realizirali su nastavu TZK i MAT u PŠ Tupljak, a pomogli su pravoj učiteljici engleskog jezika i na njezinom satu

8. Tanja Čeh, 5.r. – izvodila je nastavu MAT u 3. razredu matične škole

9. Vlatka Zahtila, 6.r. – izvodila je nastavu TZK u 3. razredu matične škole

10. Irnes Mahmutović, 7.r.- izvodio je nastavu INFO u 6.a razredu

11. Filip Težak, 5.r. – izvodio je nastavu TZK za sve učenice PŠ Pićan

12. Ani Švić, 7.r. – izvodila je nastavu HJ u 3. razredu matične škole

13. Kristina Brenko, 6.r. – radila je HJ u 3. razredu PŠ Sveta Katarina

14. Lana Brenko i Hana Depikolozvane, 6.r. – radile su HJ u kombiniranom odjelu 2. i 4. razreda u PŠ Sveta Katarina, a zajedno sa Kristinom Brenko sa svim su učenicima odradile i sat TZK.

Po završetku zamjena školska psihologinja pozvala je sve zamjenske učitelje na sastanak sa ciljem osvrta na ostvarenu zamjensku nastavu. Pokazalo se da su iskustva učenika bila vrlo lijepa i poučna. Mnogi su doživjeli radost povezanosti sa učenicima, a neki su uvidjeli važnost učeničke pozornosti da bi uopće mogli kvalitetno izvesti nastavu, ali i važnost kvalitetne pripreme za nastavu.

Školska psihologinja:

Dubravka Ujčić Lukšić

U nastavku pročitajte dojmove nekih učenika.

Neki su nam zamjenski učitelji imali potrebe dati i pismeni osvrt na nastavno iskustvo:

Erika Jakupović, 8.r. :

„Meni se svidjelo biti zamjenska učiteljica. Učenici su bili vrlo mirni i pažljivo su slušali. Kad nešto nisu razumjeli, pitali su bez ustručavanja. Jako je lijep osjećaj kad te učenici zovu „učiteljice“. Ovo mi je bilo vrlo lijepo iskustvo i žao mi je da ga neću više moći ponoviti.“

Melani Zajc, 8.r.:

„Meni se sat tjelesno zdravstvene kulture u četvrtom razredu vrlo svidio. Bili smo u učionici improviziranoj za nastavu tjelesnog. Učenici su bili mirni, ali neki su ipak bili malo nemirniji i neposlušniji. Bilo mi je lijepo na mjestu zamjenske učiteljice i bilo je to vrlo dobro iskustvo. Učenici su nam rekli da se i njima svidio sat sa zamjenskim učiteljicama.“

Antonela Pejić, 8.r.:

„Predavala sam u 1. razredu matematiku jer je u tom razredu moj brat. Bilo mi je super, učenici su bili dobri i slušali su me. Sve su znali rješavati. U 4. razredu sam predavala tjelesni sa Melani Zajc. Taj dan je padala kiša pa smo bile u učionici koja je namijenjena za tjelesni. Nisu baš svi učenici bili dobri i poslušni, ali nam je njihova učiteljica pomogla da ih smirimo. U oba razreda mi je bilo odlično i voljela bih to opet ponoviti.“

Paolo Fonović, 6.a:

„Bilo mi je super iskustvo. Najteže mi je bilo raditi matematiku, jer nisam znao koliko učenici već znaju gradivo koje sam predavao. Najdraže mi je bilo kad sam im ispravljao zadatke, jer napokon nisam ja taj kome učitelji nešto ispravljaju.“

Manuel Smilović, 6.a:

„Bilo mi je zanimljivo promatrati učenike iz ove učiteljske perspektive. Shvatili smo i ja i Paolo da nemirni učenici smetaju u izvođenju nastave. Bilo mi je zabavno kad smo učenike 4. razreda iznenadili zadatkom – pisanjem sastava na engleskoj jeziku uz riječi koje smo im pripremili unaprijed. Poseban osjećaj važnosti osjetili smo kad smo odglumili da ćemo nekome upisati ocjenu u imenik.“

objavio: Administrator   datum: 7. 10. 2015.

« Svibanj 2024 »