Završila 8. Olimpijada Osnovnih škola Labinštine

Utorak, 3. studenog održao se zadnji dan ovogodišnje olimpijade. Po idealnom vremenu i pred punim tribinama navijača, održana su natjecanja u atletici za starije razrede i to u slijedećim disciplinama: bacanje loptice (dečki i cure), trčanje na 60 metara (dečki i cure), štafeta 4 X 100 (cure i dečki), skok u dalj (dečki i cure) i trčanje na 1000 metara za cure te 1200 metara za dečke.

U trčanju na 60 metara Luka Zajc, učenik 8. razreda osvojio je zlatnu medalju te impresionirao sve sudionike i navijače svojom brzinom. Ništa manje sporiji nisu bili ni naši dečki u štafeti, osvojivši brončanu medalju.

Dan prije, 2. studenog snage su odmjerili i naši mlađi atletičari, Lucija Burul, učenica 4. razreda koja je osvojila prvo mjesto( zlato)  u bacanju loptice i Mario Fonović, učenik 2. razreda, koji je osvojio brončanu medalju u trčanju na 50 metara.

Ove smo godine briljirali i u ekipnim sportovima osvojivši čak tri zlata. Dečki su zlato osvojili u odbojci i košarci, dok su cure zabljesnule u odbojci pobijedivši Labinsku školu“Ivo Lola Ribar“ u finalu. U rukometu su dečki bili bolji i osvojili srebro, dok su cure bile nešto slabije i zasjele na četvrto mjesto.

Dečki su snage odmjerili i u nogometu u kojem su se jako trudili, ali su Labinjani bili jači, te su se zadovoljili sa petim mjestom.

Ne smijemo zaboraviti ni naše igrače stolnog tenisa. Ivan Švić i Riccardo Celić osvojili su srebro, igravši u paru, dok su cure Nika Bažon i Lana Kodrin osvojile broncu.

Olimpijada je završila u jako dobroj atmosferi. Pehar za Fair play otišao je u malenu školu „Ivan Goran Kovačić“ iz Čepića, nakon našeg dugogodišnjeg osvajanja upravo tog pehara.

Čestitamo svim školama na izvrsnim rezultatima i postignutim uspjesima i nadamo se da će ih biti još puno. Isto tako želimo svu sreću našim djevojčicama i dječacima na županijskim natjecanjima iz košarke (M) te odbojke (M i Ž) u kojima su osvojili zlatne medalje.

objavio: Administrator   datum: 4. 11. 2015.