Aurora i "Novigradsko proljeće"

Na ovogodišnjoj 41. Školi stvaralaštva koja se po 27. put održala u Novigradu od 16. do 23. travnja  u Osnovnoj školi Rivarela Novigrad sudjelovala je i naša  Aurora Smilović, učenica šestog razreda.

Zadaća Škole stvaralaštva "Novigradsko proljeće" je okupiti darovite učenike iz čitave Hrvatske motiviranih za rad u kreativnim radionicama. Rad škole odvija se u dvadeset višestruko heterogenih radionica jezično-umjetničkog područja u korelaciji s nastavnim sadržajima, a sve radionice ostvaruju unaprijed dogovorenu temu koju dalje razrađuju izražajnim sredstvima  karakterističnim za pojedino područje: riječ,  zvuk, sliku i pokret.

Tema ovogodišnje Škole bila je tržnica koju je naša kreativna Aurora,  u ugodnom druženju sa svojim vršnjacima, obradila kroz radionicu izrade slikovnice pod stručnim vodstvom Sonje Ivić.

Upitali  smo  Auroru kako je bilo u Školi stvaralaštva.  „Super, jako smo se dobro zabavljali, voditelji su nam pomagali, osoblje hotela bilo je ljubazno,  učitelji su bili  jako dragi, a radionica zabavna i veoma zanimljiva  …“,  nabraja nam Aurora ispunjena dojmovima ne zaboravivši napomenuti kako bi i sljedeće godine voljela ponoviti ovo predivno iskustvo.

Aurorin smještaj i boravak u Novigradu financirala je Općina Pićan.

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2016.