"Čarobnjak iz Oza", "Ritam benda" i "Da se ne pozobi" odlaze na županijski susret LiDraNo 2017.

U utorak 24. siječnja  održana je gradsko-općinska smotra LiDraNo 2017. na kojoj se kao  i svake godine okupilo mnogo  mladih glumačkih talenata, pjesnika i novinara.

Domaćin ovogodišnjeg  zanimljivog susreta bila je škola "Ivo Lola Ribar" iz Labina, a smotra je održana u Područnoj školi Vozilići. Nakon ugodne dobrodošlice, uslijedilo je natjecanje.  Prosudbeno Povjerenstvo LiDraNa u čijem su sastavu bile  Jadranka Franković, Ivana Griparić Fable, Marina Rade, Marina Hrvatin i Romina Miletić  odlučilo je  tko će labinske škole predstavljati na županijskom susretu.

Ponosno možemo reći kako ćemo ove godine predstavljati našu školu u čak dvije kategorije: dramskoj i novinarskoj.

U ulogama vještih novinarki ove su se godine pronašle naše sedmašice Hana Depikolozvane i Dora Močinić koje su pod mentorstvom učiteljice Hrvatskog jezika, Tihane Franković Načinović, snimile radijsku emisiju Da se ne pozobi. Ritam benda, intervju koji je proizašao iz pera Roka Lukšića, učenika osmog razreda, zajedno je s radijskom emisijom izborio odlazak na sljedeću, županijsku razinu, a u ulozi mentorice intervjua ponovo se našla Tihana F. Načinović. Dramska skupina (u kojoj glume Nina Smoković, Hana Depikolozvane, Melina Marija Kiković, Angelika Baćac, Keti Smoković, Karla Maglica, Lucia Burul, Nikoll Utješinović, Ena Piglić i Katarina Fornažar), pod mentorstvom, sigurno već pogađate, Tihane F. Načinović, i ove je godine zasjala u punom sjaju  izvevši Čarobnjaka iz Oza. Svojom adaptacijom ovog klasika dječje  književnosti podsjetili  su nas na važnost  ljudskih osobina kao što su hrabrost, mudrost i osjećajnost, a za potpun doživljaj pobrinula se naša Davorka Vadanjel, učiteljica Likovne kulture, kreiravši kostime i scenu. Publika je uživala u njihovoj izvedbi  u kojoj će imati priliku uživati i publika na županijskom LiDraNu u Puli 16. veljače.

Svim učenicima s ponosom  čestitamo na  postignutom uspjehu kao i njihovoj mentorici Tihani Franković Načinović, čije je ime u našoj školi već postalo sinonim za entuzijazam u kreativnom radu s učenicima.

Želimo im puno sreće i  uspjeha u nastavku natjecanja!smiley

objavio: Administrator   datum: 25. 1. 2017.

« Svibanj 2024 »