Građanski odgoj i obrazovanje

Veliko priznanje za učenike polaznike Građanskog odgoja i obrazovanja

Početkom ove školske godine uveli smo novu izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje. Dvadeset i dvoje učenika petog i šestog razreda odlučilo je saznati o čemu je riječ, a riječ je o aktivnosti kroz koju učenici uče kako biti veliki, tj. kako usvojiti znanja i vještine  važne za odgovorno i aktivno sudjelovanje u životu. Ta se znanja i vještine na ovoj izvannastavnoj aktivnosti usvajaju kroz igru, istraživanja, radionice pa čak i glumu. A upravo su glumeći osvojili nagradu na natječaju pod naslovom "Oboji svijet" Foruma za slobodu odgoja. Natječaj se organizira u svrhu prihvaćanja, poštivanja i razumijevanja različitosti, promoviranja nenasilja, poštivanja ljudskih prava i drugih pozitivnih vrijednosti kojima se potiče kritičko, kreativno i inovativno promišljanje učenika o navedenim temama. Ove godine se željela skrenuti pozornost na prihvaćanje i poštivanje različitosti te individualnih razlika u našem svakodnevnom životu, školama i lokalnim zajednicama. Naša je grupa građana sa svojim mentoricama Tihanom Franković Načinović i Marinom Rade snimila video uradak pod naslovom "Različitosti", a riječ je o dramatizaciji istoimenog ulomka književnice Ivane Marinić.

Na natječaj je ove godine pristiglo preko 490 radova učenika osnovnih i srednjih škola iz čitave Hrvatske. Učenici su sudjelovali u sljedećim kategorijama: Društveno angažirani radovi, Oboji svijet djelom, Oboji svijet glazbom, Oboji svijet inovacijom,  Oboji svijet riječju, Oboji svijet slikom, Oboji svijet školski projekti i Pokreni promjenu. Naš je rad nagrađen u kategoriji Oboji svijet djelom, a u petak 16. studenog grupa učenika sa svojim mentoricama prisustvovala je svečanoj dodjeli nagrada koja se održala u Hrvatskom glazbenom zavodu u Zagrebu. Nagrađeni video možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2018.