Vijesti iz školske knjižnice

Ivona Baćac u završnici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2022.!

Sredinom listopada na satovima hrvatskoga jezika, u prisustvu školske knjižničarke i učiteljice hrvatskog jezika, Tihane F. N., učenici od 5. do 8. razreda rješavali su Nacionalni kviz za poticanje čitanja.  Kviz se i ove godine sastojao od 15 pitanja koncipiranih na način da se točan odgovor krio na poveznici svakog pitanja. Odgovore je trebalo pronalaziti u različitim znanstvenim i književnim tekstovima te u videozapisima intervjua, dramskih izvedbi ili unutar edukativnih videa u kojima je naglasak bio na zaštiti prava djece i programu prevencije vršnjačkog nasilja. Pitanja su bila vezana uz tri popularna naslova za djecu i mlade: Pošta za Li (Elizabeta Končić), Krive su Seka i seka (Zoran Pongrašić) i Oblak čvoraka (Ivana Šojat).

Veoma smo ponosni na to što su nas organizatori kviza, Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice,  pohvalili i uvrstili u popis zajedno s još pet osnovnih škola u Republici Hrvatskoj  koje su ove godine imale najveći broj djece koja su riješila kviz.

Sreća se prilikom izvlačenja nasmiješila našoj Ivoni Baćac, učenici 8. razreda. Ona će zajedno sa sretnicima iz ostalih škola sudjelovati u završnici kviza koja će se održati 15. studenog u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu! Sretno, Ivona!!

Popis finalista nalazi se ovdje.

objavio: Marina Rade   datum: 7. 11. 2022.