Vijesti iz školske knjižnice

Učenici prvog razreda posjetili Gradsku knjižnicu i Radio Labin

U petak 3. studenog učenici prvog razreda matične i područnih škola posjetili su Gradsku knjižnicu. Nakon što su se udobno smjestili unutar prekrasno uređenog Dječjeg odjela Gradske knjižnice, knjižničarka Slavica odvela ih je u svijet knjiga i priča… Kroz interaktivno i zanimljivo predavanje učenici su saznali mnogo o knjižnicama i knjigama, sa zanimanjem su pratili, odgovarali i  postavljali pitanja…Knjižničarka im je pročitala i jednu zabavnu priču pod naslovom Uljuđeni vuk, a za kraj smo pogledali Riblju školu, crtani film Ivane Guljašević.

Zahvaljujemo knjižničarki Slavici na lijepom, ugodnom i edukativnom druženju!

Nakon knjižnice, naši su se prvašići, učiteljice i školska knjižničarka zaputili prema studiju Radio Labina. Kao i uvijek, dočekali su nas toplo i s punim stolom grickalica i slatkiša na stolu. Djelatnice Radija potom su nas provele kroz studija u kojima nastaje program koji svakodnevno slušamo na frekvencijama Radio Labina. Pravo uzbuđenje nastalo je kada im je rečeno da će toga dana i oni  biti na vijestima pa su najodvažniji među njima iskoristili priliku i stali pred mikrofon, predstavili se, pozdravili članove obitelji, ali i sve slušatelje Radio Labina. Potom su svi zajedno otpjevali  i nekoliko pjesmica, a jedna od prvašica, Fabiana Aničić, uključila se i uživo u emisiju zajedno s voditeljicom Brankom G. Šverko. Njihove pjesme i pozdrave možete čuti ovdje.

Zahvaljujemo direktorici Dezi Paliska i svim djelatnicima Radio Labina na toploj dobrodošlici i vremenu koji su za nas odvojili pruživši našim učenicima jedinstven uvid u to kako je biti iza radijskog mikrofona!

objavio: Marina Rade   datum: 6. 11. 2023.