Vijesti iz školske knjižnice

Učenici 8. razreda razmijenili straničnike s učenicima iz Portugala

U mjesecu listopadu, u sklopu obilježavanja mjeseca knjige i međunarodnog projekta razmjene straničnika u organizaciji IASL-a (International Association of School Librarianship) školska knjižničarka prijavila je učenike osmog razreda. U studenom su nam stigli prekrasno ilustrirani straničnici učenika 9. razreda  iz grada Vila de Cucujães. Ovog tjedna i naši su osmaši posvetili nastavni sat izradi straničnika. Odlučili smo se za tehniku black out poezije na listovima otpisane knjižne građe tako da su stranice starih knjiga zasjale u novom svjetlu. Svaki je učenik odabrao po jedan straničnik koji su izradili njihovi vršnjaci u Portugalu te ga ponio sa sobom kući, a osim prekrasne ilustracije, autor svakog straničnika napisao je na njegovoj poleđini svoju instagram adresu tako da su neke od njih naši osmaši već potražili na društvenim mrežama. Ovo je već četvrta godina sudjelovanja u projektu razmjene straničnika te vjerujemo da ćemo i sljedeće godine imati inspiracije stvoriti neke nove i podjednako kreativne straničnike.

objavio: Marina Rade   datum: 15. 12. 2023.